29.2.2016

to bol den...

5:30 ráno, Hlavná stanica v Bratislave

Stanice sú ako srdcia miest, cez ktoré prúdia davy rozháňané tempom dňa do ulíc. Sú to kľúčové a strategické miesta. Toto bolo miesto odkiaľ sme začali. Boli sme potešení a plní očakávaní z nášho stretnutia. Krátkou modlitbou na peróne sme zahájili výpravu. Búšili nám srdcia od radosti, no myseľ napĺňala otázky, čo sa bude diať.

Keď slnko ešte len vychádzalo spoza obzoru, usadili sme sa v kupé.

Prosili sme nášho Otca, aby v ten deň počúval naše modlitby, prosby a vďaky, za našu krajinu. Aby On bol tým, kto nás bude usmerňovať v slovách, myšlienkach a nápadoch.

No a tam mohla naša cesta začať. Naším plánom bolo modliť sa za celé Slovensko tak trošku iným spôsobom.

6:25 modlitby za Trnavský kraj

7:24 modlitby za Trenčiansky kraj 

8:41 modlitby za Žilinský kraj

11:38 modlitby za Prešovský kraj 

Vedeli sme, že v ten deň prejdeme vlakom cez všetky kraje Slovenska. A práve tie boli pre nás kľúčové, pretože zahŕňajú celú krajinu. Každý z nás zmapoval iný kraj. Zamerali sme sa na strategické miesta a udalosti. V každom kraji sme sa spoločne modlili (a samozrejme aj fotili).

polaroid cesta copyModlitba je priestor, do ktorého vstupuje Boh. Spôsobov je veľa. Načasovali sme si ich podľa častí dňa, od breviára, cez ruženec a korunku k Božiemu milosrdenstvu a mezditým sme vstupovali do chvál. Boli sme vďační, že máme v skupinke ľudí, ktorí hrali na gitare a my sme mohli naplno spievať a ohlasovať Jeho slávu a víťazstvo (áno, naozaj sme spievali nahlas..).

11:52,  Košice

Okolo obeda sme dorazili do Košíc, kde sme si spoločne pochutili na dobrom obede a káve. Boli sme nadšení      z toho, čo bolo za nami, užívali sme si prítomné okamihy a tešili sa na to, čo je ešte pred nami. O hodinku sme pokračovali v ceste naspäť inou trasou.

13:23 modlitby za Košický kraj (odchod z Košíc)

16:49 modlitby za Banskobystrický kraj – prestup na druhý vlak

polaroid cesta copy2Jedným z prestupov bolo mesto Zvolen, odkiaľ sme nastúpili na poslednú cestu do Bratislavy, kde sme dorazili o 20:00 večer.

17:02 odchod zo Zvolena

18:12 modlitby za Nitriansky kraj 

19:59 príchod do Bratislavy

Keď sme vystúpili, vedeli sme, že to nebol deň ako iný. Boli sme (a sme) súčasťou niečoho veľkolepého, radostného, čo môžeme prijať. Ten úžasný pocit, keď viete, že vaše srdce bolo použité, aby slúžilo, aby sa skláňalo a aby ďakovalo. Lebo to nebolo len o nás. Ale o krajine, maličkej, nanápadnej, ale v očiach nášho Otca tak dôležitej. SLOVENSKO.

Veríme, že sa v ten deň k nám skláňal samotný Pán Boh a počúval. Počúval, aby si to použil v ten správny čas. Preto boli naše srdcia dotknuté a sú ochotné modliť sa aj naďalej.

Vďačnosť, pokoj a nádej.

Soňa a Kami

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s